انواع دوربین مداربسته

تجهیزات دوربین مدار بسته

انواع دوربین مداربسته

انواع دوربین‌ مداربسته به شرح ذیل می‌باشد.

1- دوربین مداربسته دام :

کاربرد این دوربین‌ها در محیط‌های داخلی و اداری می‌باشد. اکثر این دوربین‌ها لنزهایی wide ا فاصله کانونی کوچک (۳٫۶ یا ۴ میلیمتر) دارند . این دوربین‌ها بیشتر مواقع بر روی سقف نصب می‌شوند.

دوربین

2- دوربین مداربسته باکس :

کیفیت دوربین های مداربسته باکس بالا می باشد ، معمولا در این دوربین ها لنزی وجود ندارد و باید با توجه به نوع کاربردی که دارند لنزی مناسب برای آن انتخاب کرد.

3-دوربین مداربسته بولت :

این دسته از دوربین‌ها ی مدار بسته برای محیط‌های خارجی طراحی شده‌اند. قاب ضد آب این دوربین‌ها قادر می‌سازد تا در محیط‌های بیرونی و با شرایط جوی بد به راحتی کار کنند. همچنین همهٔ این دوربین‌ها قابلیت دید در شب (بااستفاده از مادون قرمز) دارند و می‌توانند در شرایط نوری بسیار تاریک به راحتی تصویر برداری کنند.

4- دوربین مداربسته اسپید دام :

در واقع می‌توان گفت این دوربین‌ها کامل‌ترین نوع دوربین مدار بسته رنگی که دستگاه کنترلرو کیبورد خاص خود را دارد می‌باشند، گردان است و لنز زوم دارد، می‌تواند شدت نوررا تنظیم کند. دورو نزدیک شدن تصاویر را در آن می‌توان کنترل نمود روی سقف نصب می‌شود و تمامی برنامه‌ریزی‌ها و فرامین لازم از طریق کیبورد کوچک و خاص آن قابل اعمال است. هر تصویر را می‌توان مجموعه‌ای از نقاط نا پیوسته فرض کرد که در کنار هم قرار می‌گیرند و مجموعاً یک تصویر را می‌سازند هر کدام از این نقاط در هر لحظه می‌توانند خصوصیات متفاوتی داشته باشند. می‌توان مسیری خاص برای دوربین تعریف کرد و دوربین را برنامه‌ریزی کرد تا در هر شرایط زمانی مختلف مسیر و یا نقاط خاصی را تصویر برداری کند.

5- دوربین مداربسته پینهول :

از جمله دوربین‌های که دارای تنوع زیاد و کاربرد جاسوسی و حفاظتی هستند که نصب آنها نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *