چرا نیاز به رک سرور داریم :

در حال حاضر کمتر شرکتی یافت می شود که از سرویس های شبکه استفاده ننماید . حجم بسیاری از این شرکت ها ، این سرویس ها را به صورت داخلی ارائه می نمایند و از امکانات سرویس های ابری استفاده نمی نمایند . برای ارائه سرویس های شبکه قطعا ما نیازمند به سروری مناسب هستیم که بتواند به بهترین نحو ممکنه و در 365 روز سال بتواند بدون کوچکترین توقف سرویس های خود را ارائه نماید .

همانطور که می دانیم سرور های شبکه تجهیزات گران قیمتی بوده و برای نگهداری از این تجهیزات گران قیمت به رک های بسیار با کیفیتی نیاز مندیم .

رک از رایج ترین تجهیزات زیر ساختی شبکه های کامپیوتری است . رک محفظه ای فلزی است که برای نگهداری از تجهیزات شبکه : کابل ها  ، سوئیچ ها ، پچ پنلها ، سرورها ،تجهیزات مخابراتی، ups و … مورد استفاده قرار می گیرد.رک ایستاده 17 یونیت

عوامل موثر در انتخاب رک شبکه :

1.  رک شبکه را بر اساس عمق سرور تهیه کنید .در خرید رک برای سرور های ایستاده نیاز به سینی رک هست ، معمولا سرور های ایستاده (تاور ) در ابعاد 8 تا 10 یونیت تولید می شوند . برای خرید رک برای سرور های رک مونتی  برای سرور های اچ پی ، سوپر میکرو  ، آی بی ام و دل رک عمق 100 یا 120 جوابگوی نیاز شما خواهد بود .
3. در صورتی که سرور شما دارای ریل کیت نباشد ، ملزم به خرید سینی ثابت خواهید بود .
4 . در صورتی که رک شما کولینگ مناسب نداشته باشد. حتما از بلنک پنل برای پر کردن جاهای خالی رک استفاده و تمامی فن های رک که معمولا 6 فن هستند را سفارش دهید .
5. به نوع پاور ماژول و تعداد پورت های توجه کنید .
6. در صورت نیاز از کنسول های صفحه کلید و مانیتور به صورت یکپارچه استفاده نمائید . این کنسول ها حداکثر 2 یونیت از فضای رک شما را اشغال می کنند .
7 . …

 

در هنگام نیاز به خرید رک سرور توجه فرمائید  :

  1. ضخامت ورق مناسب و با کیفیت بودن ساخت و جوش ها
  2. توانایی فیکس شدن روی کف زمین علی الخصوص در کف اتاق های سایت .
  3. توانایی  نصب انواع درب  توری و دو لنگه .
  4. استفاده از پاور ماژول های استاندارد و  ارتینگ مناسب
  5. ساختار بدنه استاندارد به جهت گردش مطلوب هوا و نگهداشتن هوای سرد و دفع هوای گرم  .
  6. امکان استفاده از تجهیزات مانیتورینگ المان های حیاتی .
 

 

 

جهت اخذ هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص فروش رک سرور و اطلاع از آخرین موجودی کالا ها لطفا با کارشناسان فروش ما در بخش فروش رک سرور تماس حاصل فرمائید :

66578977 -021  و 66938112 -021 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *