پیجر  :

 امروزه با پیشرفت تکنولوژی نیاز به سیستم های پیجینگ تحت شبکه در هر مکانی وجود دارد که شامل شرکت ها  ، کارخانجات ، کارگاه های بزرگ ، بیمارستانها ، درمانگاه های بزرگ و… میباشد. از پیجر می توان برای فراخوان افراد ، پخش موزیک ، رادیو ، اذان ، اخطار ها و هشدار ها و… استفاده نمود .

 سیستم پیجر چگونه کار میکند :

این سیستم توسط هسته مرکزی خود که توسط آمپلی فایر به تعدادی بلندگو وصل میباشد کار پیجینگ افراد را انجام میدهد.

پیجر

پیجر

سیستم پیجینگ قدیمی :

در این سیستم که قبلا مورد استفاده قرار میگرفت ،  لازم بود که بلند گوها به آمپلی فایر متصل و امپلی فایر نیز به دستگاه سنتی پیجر وصل گردد . در این روش هزینه های کابل کشی بسیار بالا بوده و محدودیت استفاده در فضای بزرگ کاملا ملموس بود . در این روش،  برای هر مکانی سیم کشی میشد که این کار باعث افزایش شدید هزینه های سیم کشی بوده که شاید کیلومترها سیسم کشی برای این کارانجام میشد تا بتوان فرد یا افرادی رو در یک مکان بزرگ فراخوانی کرد.

سیستم پیجینگ نسل جدید ( سیپ پیجر ):

امروزه با توجه به اینکه اکثر مکانها دارای زیر ساخت شبکه میباشند به راحتی و با کمترین هزینه میتوان سیستم فوق را راه اندازی کرد اولین مرحله ، استفاده از سانترال IP  میباشد که آمپلی فایر و بلندگوها را به سوئیچ ها وصل کرده و سوئیچ ها متصل به سانترال IP  میباشند و توسط آن هم در سیم کشی های طویل صرفه جویی شده و هم اینکه میتوان امکانات بیشتری را برای آن اعمال نمود .

در این روش می توان ناحیه های پیجینگ تعریف نمود ، بدین صورت که این صدا فقط در یک ناحیه خاص پخش شود . در این روش هر فردی که دسترسی مجاز را داشته باشد به راحتی از هر نقطه ای از محیط کار که به یک دستگاه تلفن نرم افزاری یا سخت افزاری دسترسی داشته باشد می تواندبه سادگی و با گرفتن یک داخلی که برای مکان خاصی اعمال شده فردی را در آن مکان فراخوانی کند یا بصورت گروهی تعدادی افراد را فراخوانی کند.

این سیستم بدون وجود سیستم سانترال  IP نیز قادر به راه اندازی می باشد بدین صورت که با استفاده از یک دستگاه پیجر سخت افزاری نیاز ما به سانترال IP رفع می گردد. شما  میتوانید توسط دستگاه Sip pager  تحت شبکه به راحتی این کار را داخل شبکه و با استفاده از آمپلی فایر و بلندگو ها که متصل به سوئیچ میباشند انجام دهید .

پیجر سیپ - sip pager

پیجر سیپ – sip pager

در صورت نیاز به اخذ هر گونه راهنمایی ، مشاوره رایگان با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

02166938112- 02166578977

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *