تجهیزات شبکه

بالا نیامدن سوئیچ سیسکو

بالا نیامدن سوئیچ سیسکو

بالا نیامدن سوئیچ سیسکو :

بالا نیامدن سوئیچ سیسکو یکی از وحشتناک ترین سناریو های پیش روی مدیران شبکه می باشد . اگر سوئیچ سیسکو  شما بالا نمی آید، به این معنی است که سوئیچ به درستی بوت نمی شود و نمی تواند کار کند. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و مراحل عیب یابی بسته به مشکل خاص متفاوت است.

در اینجا برخی از دلایل رایج بالا نیامدن سوئیچ سیسکو و برخی از مراحلی که می توانید برای عیب یابی آن انجام دهید آورده شده است:

مشکل برق: مطمئن شوید که سوئیچ به درستی وصل شده است و منبع تغذیه کار می کند. LED های روی سوئیچ را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکلی در برق وجود دارد یا خیر.

مشکل نرم افزار: فرآیند بوت سوئیچ را بررسی کنید و ببینید آیا پیغام خطایی وجود دارد که نشان دهنده مشکل در نرم افزار سوییچ باشد. سعی کنید سوئیچ را در حالت ROMMON بوت کنید و نرم افزار را دوباره بارگیری کنید.

مشکل سخت افزاری: هرگونه آسیب فیزیکی به سوئیچ، مانند منبع تغذیه آسیب دیده یا فن های خراب را بررسی کنید. مطمئن شوید که همه کابل ها به طور ایمن وصل شده اند و اجزای داخلی سوئیچ به درستی کار می کنند.

مشکل پیکربندی: پیکربندی سوئیچ را بررسی کنید و ببینید آیا خطا یا پیکربندی نادرستی وجود دارد که ممکن است باعث عدم موفقیت سوئیچ شود.

مشکل حافظه: حافظه سوئیچ را بررسی کنید و ببینید آیا خطا یا مشکلی در حافظه رم یا فلش وجود دارد یا خیر.

مشکل شبکه: اتصالات شبکه سوئیچ را بررسی کنید و ببینید آیا مشکلی در اتصال سوئیچ به سایر دستگاه های موجود در شبکه وجود دارد یا خیر.

 

جمع آوری اطلاعات تا حد امکان در مورد وضعیت و پیکربندی سوئیچ قبل و بعد از بروز مشکل بسیار مهم است. این می تواند به کاهش علت مشکل و تعیین مسیر اقدام مناسب کمک کند.

اگر نمی‌توانید به تنهایی مشکل را حل کنید، ممکن است لازم باشد برای کمک با تیم پشتیبانی فنی سیسکو ما تماس بگیرید. ما ممکن است اطلاعات بیشتری مانند پیکربندی سوئیچ، گزارش‌ها و پیام‌های خطا را درخواست کنیم و ممکن است بتوانیم مراحل عیب‌یابی بیشتری را ارائه دهنیم یا ترتیبی دهیم که سوئیچ شما تعمیر شود.

تعمیر سوئیچ poe

تعمیر سوئیچ poe

معرفی یک مرکز تعمیر حرفه ای برای تعمیر سوئیچ poe  شما :

اگر سوئیچ نیاز به تعمیر دارد، بهتر است آن را به مرکز تعمیر سیسکو آی تی شبکه ارسال کنید تا توسط تکنسین های آموزش دیده ما بررسی و تعمیر شوند.

البته لازم است که شما به این نکته توجه کنید که سوئیچ PoE دارای تاریخ پایان عمر  (EOL) و پایان پشتیبانی (EOS) معینی است و بعد از تاریخ های فوق عملا شرکت تولید کننده ، بسته های به روز رسانی را برای محصول شما تولید نمی کنند .

 

شماره تماس مرکز تعمیر سیسکو آی تی شبکه   :  02162999231  داخلی 222 

    دیگران خوانده اند : تعمیر سوئیچ poe 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *