تجهیزات شبکه

استفاده از سینی کابل چه مزایایی دارد؟

مزایای سینی کابل
هنگامی که زمان برنامه ریزی و طراحی ساختار یک مرکز صنعتی و کاری، یا حتی زمانی که قصد افزودن بخشی به آن در میان باشد، توجه به آخرین قسمت معمولا آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته و به آخر موکول می شوند: شبکه یا اینترنت. یکی از مسائل مهم برای راه اندازی شبکه  نظم و مدیریت کابل است که بدون سینی کابل تقریبا غیر ممکن است. در این مقاله قصد داریم تا به مزایای سینی کابل بپردازیم.

سینی کابل کم هزینه است

یکی از بزرگترین مزایای سینی کابل این است که این روش کم هزینه ترین روش محافظت و مدیریت کابل های شبکه است. برخی از روش ها و وسایل محافظت از کابل شبکه شامل روش ها و مواد شیمیایی می باشد، که در صورت تماس این مواد با کابل ها طولی نمی کشد که نیاز به تعویض خواهند داشت. برخی از سینی های کابل تولید شده می توانند با محافظت کامل از کابل ها و یا برداشتن آنها از سر راه به راحتی این مشکل را برطرف نمایند.

سینی کابل قابل اطمینان است

به دلیل دوام بالا و طراحی کارآمدشان، سینی های کابل قابل اطمینان تر از دیگر روش های محافظت از کابل نظیر لوله کشی گانوالیزه یا پی وی سی می باشند. طبیعتا لوله هایی که برای این کار استفاده می شوند آسیب پذیر هستند و در حین کار دچار آسیب می شوند، که هزینه و سختی تعویض و تعمیر آنها گاها بسیار زیاد است. با این حال، یکی دیگر از مزایای سینی این است که آنها طوری طراحی می شوند که در برابر محیط انعطاف پذیر باشند و از آنجایی که این سینی ها در دسترس هستند، در صورتی آسیب یا خرابی تعمیر آنها آسان تر و گاها بسیار کم هزینه تر است.

سینی کابل سازگار است

از آنجایی که سینی ها و کیت نصب آنها به طور ویژه طوری طراحی شده اند که یک سیستم نگه داری از کابل باز به وجود بیاورند، همچنین می توانند یک سیستم سازگار با هر نوع طراحی صنعتی، ماشینی و الکترونیکی را ارائه دهند. از مزایای سینی کابل این است که این سینی ها آنقدر سازگار هستند که می توانند توسعه و گسترش یک سیستم، و عمل دسته بندی و مدیریت کابل های آن را به سادگی آب خوردن انجام دهند.

نگه داری از کابل ها آسان تر خواهد بود

هنگامی که سیستمی به پر کاربردی و راحتی سینی کابل در یک شبکه موجود باشد، تعجبی ندارد که به وسیله آن نگهداری از لوازم نیز آسان تر خواهد بود. یکی از بزرگترین مزایای سینی کابل نسبت به روش لوله کشی کابل این است که تمامی کابل هایی که به وسیله این روش محافظت می شوند دائما در معرض دید قرار دارند و می توان نگهداری و مدیریت آنها را زیر نظر داشت. لذا به جای دردسر های تعویض لوله ها، تنها کاری که باید انجام شود نگاه کردن، انتخاب کردن و تعویض یا تعمیر کردن است.

سینی کابل ایمن تر است

یکی دیگر از مزایای سینی کابل در برابر لوله کشی ها این است که سینی ها در برابر خطر ایمن تر هستند. به عنوان مثال، یک مجرای PVC می تواند تولید رطوبت کند و آن را به سر تا سر کانال خود منتقل کند. همچنین لوله ها می توانند دما و حرارت را نیز به سر تا سر خود انتقال دهند و باعث آسیب جدی به انواع کابل های شبکه موجود در آن شوند و شما را گرفتار هزینه های جا به جایی و تعویض کابل کنند. این در حالی است که با استفاده از یک سینی کابل، شما می توانید به راحتی چندین متر کابل را به راحتی در دسترس داشته باشید و آن را تعویض نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *