تجهیزات ویپ

انواع تلفن های ویپ

تلفن های ویپ

تلفن های ویپتلفن های ویپ چه هستند؟

ویپ یا VoIP که مخفف Voice over IP است، با استفاده از تلفن هایی که تلفن های ویپ نام دارند به شما این امکان را می دهد تا از روشی جدید و به همراه مزیت های بسیار تماس های تلفنی خود را برقرار کنید. خدمات ویپ در چند سال اخیر بسیار گسترده شده اند و افراد، کمپانی ها و سازمان های بسیاری از این طریق و به وسیله ی اینترنت تماس های خود را با قیمت کمتر برقرار می کنند.

اگر چه این تکنولوژی از اینترنت استفاده می کند، اما در صورتی که قصد استفاده از ویپ های نرم افزاری و سافت فون ها را نداشته باشید، همچنان به یک تلفن های ویپ نیاز خواهید داشت و آنها برای شما ضروری هستند، چرا که آنها هم عمل ورود و هم عمل خروج اطلاعات را بر عهده دارند. در این مقاله تلفن هایی که می توانید از آنها برای خدمات ویپ خود استفاده کنید را ذکر کرده ایم. این تلفن ها شامل موارد زیر می باشند:

تلفن فعلی شما

بسیاری از افراد و کمپانی ها ممکن است تا حالا هزینه های زیادی را صرف تلفن ها و سیستم های مخابراتی خود کرده باشند، و به همین دلیل تمایلی به تعویض آن و استفاده از تلفن های ویپ نداشته باشند.

با این حال، شما می توانید با استفاده از آداپتور های ATA از تلفن فعلی خودتان همچنان استفاده کنید. نحوه کار به این صورت است که این قطعه تلفن شما را ارتقا می بخشد تا تلفن شما بتواند از اینترنت استفاده کند و بسته های دیتای دیجیتالی را ارسال کند.

حتما بخوانید: آیا می توانم ضمن استفاده از ویپ شماره تلفن فعلی خود را نگه دارم؟

بسیاری از افراد نمی دانند که چطور می توان این قطعات را تهیه کرد. به طور معمول، هنگامی که شما برای خرید و استفاده از خدمات ویپ برای خانه یا محل کار خود به فروشندگان ویپ مراجعه می کنید، یا برای خرید آنها ثبت نام می کنید، این قطعه در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می توانید آن را به تلفن خود متصل کنید. در برخی موارد ممکن است به این قطعه نیازی نداشته باشید، مانند زمانی که از تلفن های بعدی استفاده می کنید.

آی پی فون ها

بهترین تلفن های ویپ که می توان از آنها برای خدمات ویپ استفاده کرد آی پی فون ها هستند که همچنین به آنها تلفن های SIP نیز گفته می شود. این تلفن ها به طور مخصوص طراحی شده اند تا برای امور VoIP مورد استفاده قرار بگیرند، و همچنین دارای ویژگی ها و کاربرد هایی هستند که دیگر تلفن ها فاقد آنها می باشند.

این تلفن ها مزایای بسیاری دارند که باعث شده تا نزد کسب و کار ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کنند.از مزایای تلفن SIP می توان به کاهش هزینه ها، امنیت بالا و دسترسی آسان اشاره کرد.

سافت فون ها

سافت فون یکی از انواع تلفن های ویپ است، با این تفاوت که تلفن فیزیکی نیست و نوعی نرم افزار نصب شده روی کامپیوتر یا هر دستگاه دیگر است. این نرم افزار ها شامل یک صفحه کلید هستند که شما می توانید با استفاده از آن شماره گیری کنید.

مزیتی که این تلفن های نرم افزاری دارند این است که آنها می توانند ضمن اینکه جایگزین تلفن های فیزیکی باشند، به آداپتور نیز نیاز ندارند و با استفاده از اینترنت نقش تلفن های ویپ را به خوبی اجرا خواهند کرد.

تلفن های هوشمند و تبلت ها

تقریبا تمامی نرم افزار هایی که به جای تلفن های ویپ استفاده می شوند ساختار سافت فون دارند. سیستم های اندروید و IOS دو پلتفرمی هستند که با نرم افزار های ویپ بیشتری سازگار هستند و تعداد این نرم افزار ها برای آنها زیاد است؛ اما برای پلتفرم های دیگر نظیر بلک بری و ویندوز فون نیز این نرم افزار ها وجود دارند.

برای مثال WhatsApp، اسکایپ و پیام رسان فیسبوک (Facebook Messenger) نرم افزار های وپ معروفی هستند که ضمن امکانات رایگان، تقریبا برای تمامی دستگاه ها و سیستم عامل ها در دسترس و قابل استفاده می باشند

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *