تجهیزات شبکه

معرفی پیگ تیل فیبر نوری

معرفی پیگ تیل فیبر نوری

در هنگام نصب و استفاده از کابل های فیبر نوری، اتصال کابل جهت جلوگیری از تضعیف سیگنال ها و افزایش بازدهی سیگنال میان کابل و تجهیزات شبکه بسیار هائز اهمیت می باشد. از همین رو شرکت های بسیاری که در زمینه تولید تجهیزات فیبر نوری فعالیت می کنند، پیگ تیل فیبر نوری (به انگلیسی pigtail fiber optic) را طراحی کرده اند.

به طور کلی، این وسیله نوعی کابل است که بر روی یک سر آن کانکتور کابل فیبر نوری قرار می گیرد، و سر دیگر آن آزاد و فاقد کانکتور می باشد. به این ترتیب، سمتی از کابل که دارای کانکتور است می تواند به دستگاه مورد نظر متصل شده و سمت فاقد کانکتور با کابل فیبر نوری فیوژن می شود.

در این مقاله قصد داریم تا به انواع پیگ تیل فیبر نوری و موارد استفاده از آنها بپردازیم.

طبقه بندی پیگ تیل فیبر نوری

به طور کلی دو نوع طبقه بندی برای پیگ تیل های فیبر نوری وجود دارد. نوع اول شامل کانکتور ها می باشد که شامل 7 نوع هستند: E2000، LC، SC، ST، FC، MU و MTRJ.

دسته ی دوم از لحاظ نوع فیبر ها از یکدیگر جدا می شوند و شامل دو نوع هستند: پیگ تیل فیبر نوری سینگل مود (single-mode) و مالتی مود (Multimode).

در ادامه به انواع اصلی و رایج ترین انواع این کابل ها می پردازیم.

پیگتیل فیبر نوری LC

نوع LC پیگ تیل فیبر نوری از کانکتور های LC استفاده می کند. این کانکتور ها ابتدا توسط کمپانی Lucent Company طراحی و ساخته شد. امروزه کانکتور های LC یکی از محبوب ترین کانکتور ها در دنیا می باشد.

لبه ی سرامیکی 1.25 میلی متری این پیگتیل ها آنها را به یک انتخاب عالی برای افرادی تبدیل کرده است که مایل هستند ضمن هزینه ی کم، کیفیت بالایی را در کنار بازدهی سیگنال داشته باشند.

این پیگ تیل ها همچنین دارای نوع سینگل مود و مالتی مود می باشند که جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید هر یک می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

پیگتیل فیبر نوری SC

پیگ تیل فیبر نوری SC نوعی از پیگتیل هستند که از کانکتور های SC استفاده می کنند. این کانکتور ها توسط شرکت Nippon Telegraph and Telephone ساخته شده اند. کانکتور های SC دارای یک لبه ی سرامیکی 2.5 میلی متری هستند.

این پیگتیل ها در دو نوع سینگل مود و مالتی مود به بازار عرضه شده اند که شما می توانید برای مشاهده هرکدام بر روی لینک آن کلیک فرمایید.

پیگتیل فیبر نوری ST

پیگ تیل فیبر نوری ST از کانکتور ها ST که برای اولین بار توسط شرکت امریکایی American Telephone and Telegraph طراحی شد استفاده می کند. این کانکتور ها دارای سر تیز تری هستند که اندازه آن 2.5 میلی متر است. این کانکتور های اگر چه از دیگر کانکتور ها دارای قدمت بیشتری هستند، اما هنوز در تجهیزات فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مشاهده نوع مالتی مود و سینگل مود آنها بر هر یک از لینک ها کلیک نمایید.

پیگتیل فیبر نوری FC

این نوع پیگ تیل فیبر نوری از کانکتور های FC استفاده می کند که اکثرا توسط شرکت Nippon Electric Company طراحی و ساخته می شوند. این نوع پیگتیل ها از کانکتور های با کیفیت سرامیکی و پیچ مانند استفاده می کنند و تقریبا برای تمامی استفاده ها مناسب می باشند.

نتیجه گیری معرفی پیگ تیل شبکه

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پیگ تیل فیبر نوری نوعی کابل  است که در یک سر آن کانکتور های مختلف فیبر نوری قرار گرفته اند. سر دیگر آن همچنین می تواند برای یک اتصال قدرتمند به کابل فیبر نوری متصل یا فیوژن شود.

شما می توانید پیگتیل مورد پسند خود را بر اساس نوع کانکتور،، نوع فیبر، تعداد رشته ها و دیگر فاکتور هایی که مد نظر دارید انتخاب کنید. تیم آی تی شبکه امیدوار است تا با استفاده از این مقاله بتواند به شما در انتخاب نوع مناسب خود کمک کند.

متخصصان تیم آی تی شبکه شامل تیمی حرفه ای و با تجربه است که آماده ارائه مشاوره به شما مشتریان و مصرف کنندگان عزیز می باشد. لذا شما عزیزان می توانید جهت مشاوره و پرسیدن سوالات خود در خصوص نوعی که مد نظر دارید، و یا نوعی که می تواند مناسب شرایط، کسب و کار و استفاده ی شما باشد، با تیم آی تی شبکه از طریق بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *