تجهیزات شبکه

مزایای استفاده از تلفن های تحت شبکه برای کسب و کار های کوچک

تلفن های تحت شبکه

مزایای استفاده از تلفن های تحت شبکه برای کسب و کار های کوچک

یکی از تصورات غلطی که درباره تلفن های تحت شبکه (به انگلیسی Voice over Internet Protocol یا VoIP) وجود دارد این است که بسیاری از افراد تصور می کنند که این سیستم های تلفنی تنها برای کسب و کار ها و کمپانی های بزرگ ساخته شده است. در حالی که تلفن های تحت شبکه مزایای بسیار زیادی دارد که صاحبان کسب و کار های کوچک نیز می توانند از آنها استفاده کنند.

همانطور که احتمالا می دانید، تلفن های تحت شبکه به افراد این امکان را می دهند تا تماس های خود را از طریق یک پهنای باند اینترنتی به جای خط های تلفن سنتی برقرار کنند. این تکنولوژی می تواند صدای شما را به یک سیگنال دیجیتالی تبدیل کرده، و آن را از طریق اینترنت، همانند دیگر سرویس های برقراری ارتباط نظیر ایمیل منتقل کند.

در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از مزایای تلفن های تحت شبکه برای کسب و کار های کوچک بپردازیم. این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

کیفیت تماس عالی

تلفن های تحت شبکه به گونه ای هستند که فردی که با آن تماس می گیرید، یا فردی که با شما تماس می گیرد نمی تواند حدس بزند که شما از یک تلفن معمولی استفاده می کنید یا از یک تلفن تحت شبکه درحال برقراری ارتباط با او هستید. با این حال، کمپانی های ارائه دهنده ی تلفن های تحت شبکه امروزه در تلاش هستند تا کیفیت تماس های خود را افزایش داده و آن را حتی از تلفن های سنتی نیز فراتر ببرند.

قابلیت انجام چندین کار

برخلاف تصور بسیاری از افراد، تلفن های های تحت شبکه تنها به منظور دریافت یا برقراری تماس های تلفنی به کار برده نمی شوند. امروزه تلفن های تحت شبکه ی مدرن می توانند کار های بیشتری در زمینه ی برقراری ارتباط انجام دهند که از جمله آنها می توان به پیام رسانی، کنفرانس تلفنی، کنفرانس ویدیویی، دریافت پیام صوتی و فکس از طریق ایمیل اشاره کرد.

داشتن امنیت کافی

تلفن های تحت شبکه نسبت به تلفن های معمولی و سنتی دارای امنیت بسیار بالا تری می باشند. این تلفن های مدرن از سیستم های رمزنگاری بسیار پیچیده ای استفاده می کنند و از این طریق می توانند امنیت تماس ها و اطلاعات شما را تامین کنند. این ویژگی قابلیتی است که تا به حال برای تلفن ها و تماس های معمولی امکان پذیر نبوده است.

قابل حمل بودن تلفن های تحت شبکه

شما تا موقعی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می توانید در هر جایی که هستید سیستم تلفن تحت شبکه ی خود را نیز همراه خود داشته باشید. تلفن های تحت شبکه به شما این امکان را می دهند تا تماس های خود را از طریق دستگاه های مختلف، نظیر تلفن های هوشمند برقرار کرده و به شما این اطمینان را می دهد که در هر جایی از دنیا که هستید بتوانید به مشتریان یا مصرف کنندگان خود، و یا همکاران و دوستان و خانواده ی خود ارتباط با کیفیتی برقرار کنید.

این امر به شما این امکان را می دهد تا تماس های خود با افراد مورد نظر خود را بدون اینکه مجبور باشید از آنها بخواهید تا با شماره ی دیگری تماس بگیرند برقرار کنید. این سیستم تلفنی همچنین به شما این امکان را می دهد تا وضعیت خود را به مشتریان خود ابلاغ کرده و در صورتی که در بازه زمانی خاصی آمادگی یا امکان برقراری تماس با آنها را ندارید، به آنها اطلاع دهید.

امکان ضبط مکالمات تلفنی

یکی دیگر از امکانات بی نظیر تلفن های تحت شبکه این است که تماس های تلفنی که از این طریق برقرار می شوند، امکان ضبط شدن دارند و به شما و یا همکارانتان این امکان را می دهد تا تماس های خود را ضبط کنید و مطمئن شوید که پیام های مهم را از دست نمی دهید. این تلفن ها همچنین به شما این امکان را می دهند تا تاریخ تماس های خود را نیز بررسی کنید، تا از این طریق اطلاعاتی درباره زمانی که مشتریان بیشتر از مواقع دیگر با شما تماس می گیرند به دست آورید. همچنین، از طریق این تلفن شما می توانید علاوه بر زمان تماس، اطلاعاتی درباره اینکه هر تماس چقدر زمان می برد را نیز به دست آورید.

نوشته های مرتبط