تجهیزات ویپ

آیا می توانم ضمن استفاده از ویپ شماره تلفن فعلی خود را نگه دارم؟

استفاده از ویپ

استفاده از ویپ

استفاده از ویپ در کنار خط تلفن شخصی

یکی از مسائلی که باعث می شود بسیاری از افراد از استفاده از ویپ منصرف شوند این است که آنها از یک شماره تلفن برای سالیان سال استفاده کرده اند و افراد بسیار زیادی آنها و یا کسب و کار آنها را با آن شماره می شناسند.

همین امر باعث می شود که آنها تمایلی به رها کردن شماره قدیمی و استفاده از یک شماره جدید نداشته باشند. استفاده از ویپ به معنای تغییر در روند ارائه خدمات تلفنی و همچنین شماره تلفن است.

آیا شما می توانید از خط تلفن سنتی خود به همراه سرویس جدید خود استفاده کنید؟ آیا ارائه دهنده و فروشنده ی خدمات شما، به شما این امکان را می دهد تا شماره ی فعلی خود را حفظ کنید؟

بله – به صورت پایه ای این امکان برای شما وجود خواهد داشت تا شماره ی فعلی خود را ضمن استفاده از تلفن اینترنتی خود نگه دارید. با این حال، برخی واقع شرایط ویژه ای وجود دارد که در آن صورت این امکان وجود نخواهد داشت. بیایید در این مقاله نگاهی به جزئیات این ماجرا بی اندازیم.

قابلیت حفظ شماره ضمن استفاده از ویپ به قابلیتی گفته می شود که در آن شما می توانید ضمن تغییر سرویس ارائه دهنده ی خدمات مخابراتی خود، شماره ی پیشین خود را نگه دارید. خوشبختانه این قابلیت امروزه در میان اکثر ارائه دهندگان خدمات ارتباطی، چه از نوع سیمی و چه بی سیم امکان پذیر است. همچنین داشتن این قابلیت در برخی کشور ها برای ارائه دهندگان خدمات مخابراتی به صورت قانون تعریف شده است.

شرایط استفاده از خط تلفن شخصی

نکته ای که وجود دارد این است که این قابلیت همیشه رایگان نیست. برخی از انواع فروشندگان ویپ این قابلیت را در ازای دریافت هزینه ی اضافی ارائه می دهند. این پرداخت هزینه می تواند یک مرتبه باشد، یا می تواند به صورت ماهانه و تا زمانی که شماره ی خود را نگه می دارید باشد.

بنا بر این، در صورتی که حفظ شماره برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است با فروشنده خود درباره آن صحبت کرده و همچنین انتظار افزوده شدن یک هزینه اضافی را نیز داشته باشید.

علاوه بر هزینه، نگه داشتن شماره ی اختصاصی می تواند باعث به وجود آمدن برخی محدودیت ها در استفاده از ویپ نیز بشود و شما از داشتن و استفاده از برخی خدمات جدید منع شوید. این امر به خصوص شامل ویژگی هایی می شود که به شماره تلفن ویپ مربوط می شود و معمولا رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد.

یکی از راه هایی که افراد از آن استفاده می کنند تا مانع از به وجود آمدن این محدودیت ها شوند این است که آنها هزینه یک خط دوم که شماره اختصاصی آنها را دارد را می پردازند. در این صورت، آنها همه ی ویژگی ها را دریافت می کنند و ضمن استفاده از خدمات ویپ شماره تلفن خود را نیز حفظ می کنند.

اطلاعات شما باید یکسان باشد

یک نکته ی بسیار مهم که باید به  آن توجه کنید این است که اگر بخواهید شماره اختصاصی خود را ضمن استفاده از ویپ نگه دارید، باید اطلاعات شخصی فردی که صاحب شماره است دقیقا با هر دو کمپانی یکسان باشد.

به عنوان مثال، نام و آدرسی که شما به عنوان صاحب حساب ثبت می کنید باید دقیقا با هر دو کمپانی یکسان باشد. یک شماره تلفن همیشه متعلق به اسم یا آدرس یک شخص یا کمپانی می باشد. اگر می خواهید شماره ی کمپانی جدید، برای مثال به همسر شما تعلق داشته باشد، در این صورت نگه داری شماره امکان پذیر نخواهد بود. همسر شما مجبور خواهد بود تا یک شماره ی جدید که متعلق به کمپانی جدید است را دریافت نماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *