تجهیزات ویپ

 برقراری تماس از طریق موبایل با استفاده از ویپ موبایل

ویپ موبایل

ویپ موبایل

تماس بیسیم رایگان با استفاده از ویپ موبایل

یکی از مزایای بزرگ استفاده از خدمات ویپ و به خصوص ویپ موبایل این است که برای استفاده از آنها به سیم و کابل های شبکه احتیاجی نداریم. در حقیقت، کل تکنولوژی ویپ در صورتی که برای استفاده از آن هنوز به سیم ها نیاز داشتیم با شکست رو به رو میشد.

دنیا امروزه دائما درحال حرکت به سوی بیسیم و سیار شدن است و این امر تنها به معنای گوشی های هوشمند نیست؛ بلکه لپ تاپ ها نیز امروزه نقش بسیار مهمی در ارتباطات ایجاد می کنند.

تمامی افراد، اعم از کاربران خانگی، مسافرین، مدیران کسب و کار ها و افراد بیزینسی، همه و همه می توانند از مزایای ویپ موبایل استفاده کنند، چرا که مهم نیست که در کجا هستید، این سرویس در هر شرایطی یکسان عمل می کند. تا زمانی که به یک اینترنت و یک دستگاه قابل حمل مانند موبایل دسترسی داشته باشید، می توانید از VoIP استفاده کنید.

با این حال، بسیاری از افراد ممکن است خود بپرسند که اصلا چرا باید از این تکنولوژی استفاده کنیم؟ در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از خدمات ویپ

آنچه گفته شد تنها بخشی از مزیت ها و قابلیت های استفاده از یک خدمات ویپ است. فرستادن صدا و برقراری تماس با استفاده از اینترنت، و همچنین کاهش هزینه ها اگر چه می توانند فواید بسیاری برای افراد داشته باشند، اما هنوز هم مزیت هایی وجود دارد که ممکن است از آنها بی خبر باشید. برخی از مزایای دیگر استفاده از این تکنولوژی شامل موارد زیر می باشند:

  • قابلیت حمل پذیری بسیار بالا – شما می توانید در هر نقطه ای از دنیا تنها با استفاده از یک اینترنت از این تکنولوژی بهره مند شوید.
  • پشتیبانی همه جانبه – علاوه بر امکان استفاده از ویپ موبایل به صورت اختصاصی، نرم افزار های ویپ توسط سیستم عامل های اصلی کامپیوتر و تلفن همراه پشتیبانی می شوند.
  • استفاده ی آسان – ضمن دارا بودن مزایای مختلف، راه اندازی و به کار گیری این سرویس به هیچ وجه سخت نبوده و شما می توانید آن را در چند دقیقه راه اندازی کنید.
  • قابلیت های گسترده – اصلی ترین دلیلی که می تواند برای استفاده از این خدمات کافی باشد، خدمات و ویژگی هایی است که استفاده از آنها از طریق تلفن های معمولی ممکن نیست.

مسئله ای که وجود دارد، این است که در صورتی که شما قصد برقراری تماس های رایگان با استفاده از موبایل، تبلت یا کامپیوتر خود را دارید، لازم است تا به یک اینترنت متصل باشید، که البته برخی شبکه های موبایل مانند 3G یا GPRS امروزه تقریبا در همه جا در دسترس هستند.

نکات قابل توجه در خصوص خدمات ویپ

تنها نکته ی منفی که درباره ویپ موبایل وجود دارد، این است که شما به تلفنی نیاز دارد که با سرویسی که انتخاب می کنید سازگار باشد. بر خلاف تلفن های خانگی که می توان آنها را در هر جایی خریداری کرد و در هر خانه ای برای برقراری تماس از آنها استفاده کرد، VoIP نیازمند یک سافت فون می باشد.

از سوی دیگر، تماس های تلفنی که از طریق شبکه های دیتا و اینترنت برقرار می شوند، معمولا دارای مزیت هایی هستند که در سیستم های تلفنی سنتی دیده نمی شود. از جمله این مزیت ها می توان به تشخیص دیجیتال برای خدمات صدا به متن، کیفیت صدای بالا تر و ارائه ی سرویس در مکان هایی اشاره کرد که معمولا برقراری تماس در آنها مکن نیست (مانند هواپیما ها، قطار ها و اماکنی که Wi-Fi در آنها وجود دارد اما خبری از آنتن دهی نیست.)

علاوه بر آن، از آنجایی که اکثر خانه ها و کسب و کار ها امروزه شبکه های Wi-Fi راه اندازی کرده اند و از آن استفاده می کنند، و همچنین کاربران تلفن همراه معمولا همگی از بسته های اینترنتی استفاده می کنند، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک برنامه ویپ موبایل دریافت کرده و در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید.

در کنار آنچه تا به حال گفته شد، باید گفت که سیستم های ویپ، به خصوص برای مسافران و افراد بیزینسی که ممکن است در سال چندین بار به خارج از کشور سفر کنند می تواند بسیار به صرفه باشد؛ چرا که برقراری این تماس از طریق اینترنت انجام می شود و هزینه ی آن بسیار کمتر از تماس های دقیقه ای در خارج از کشور می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *