تجهیزات شبکه

چرا باید به فکر فروش تجهیزات شبکه استفاده شده خود باشید

چرا باید به فکر فروش تجهیزات شبکه استفاده شده خود باشید

فروش لوازم شبکه استفاده شده

فروش لوازم  شبکه شاید یکی از کار هایی باشد که افراد به سختی به فکر آن می افتند. شاید دلیل آن این باشد که بسیاری از آنها بر این باورند که تجهیزات شبکه ای استفاده شده ی آنها مناسب کسی نیست و کسی قصد خرید آنها را ندارد.

اما همانطور که در مقاله ی مزایای فروش لوازم  شبکه به آن اشاره کردیم، همیشه افراد و کسب و کار هایی هستند که به تجهیزات و قطعات شما نیاز داشته باشند. اطلاعات بسیار مفیدی را می توانید در این مقاله به دست بیاورید. در این مقاله نیز به این می پردازیم که چرا باید به فکر فروش لوازم  شبکه و سرور خود باشیدz.

مزایای فروش لوازم  شبکه و سرور

به طور کلی سه مزیت اصلی در فروش لوازم  شبکه ای استفاده شده ی شما وجود دارد. این تجهیزات ممکن است سرور ها و ابزار های شبکه ای باشند یا کامپیوتر هایی باشند که در گوشه ای از دفتر شما قرار گرفته و خاک میخورند. این مزایا شامل موراد زیر است:

رشد شما را محدود می کنند

تجهیزات و ساختار های شبکه ای قدیمی به پشتیبانی بیشتری نسبت به سیستم های جدید تر نیاز دارند. اگر شما قصد به روز رسانی و ارتقای هسته ی شبکه ی پشتیبان خود را دارید، باید مطمئن شوید که هسته به تجهیزات از راه دور شما نیز متصل می شود.

هنگامی که این شبکه ی شما از تکنولوژی های قدیمی استفاده می کند، شما یا باید یک راهکار شخصی برای آن ارائه کنید، یا با پرداخت هزینه پلتفرمی را خریداری کنید که توان پاسخگویی به نیاز های شما را داشته باشد. بدتر از همه اینکه، این به روز رسانی موقتی است و به زودی مجبور خواهید بود تا بار دیگر این به روز رسانی را انجام دهید.

فضای شما را اشغال می کند

نگهداری و تعمیر تجهیزات قدیمی سخت تر از تجهیزات جدید است. این تجهیزات به قطعات و تجهیزات بیشتری نیاز دارند، در صورتی که با فروش لوازم  شبکه قدیمی و خرید نوع جدید تر می توانید از اکثر این قطعات رهایی یابید.

فروش لوازم شبکه از هزینه اضافی جلوگیری می کند

هزینه های اضافی در بر دارد

تمامی این فضای مصرف شده ی اضافی و وقت و هزینه ای که صرف نگه داری از تجهیزات شبکه قدیمی می شود، نتیجه ای جز هدر رفتن سرمایه شما ندارد.

در صورتی که از فروش تجهیزات شبکه ی خود پرهیز کنید و تجهیزات قدیمی خود را حفظ کنید، تنها هزینه های اضافی خود را افزایش می هید که ممکن است پس از مدتی از هزینه ی مورد نیاز برای خرید یک دستگاه جدید تر بیشتر شود.

با این حال، شما می توانید تمامی این سه مشکل را با فروش لوازم  شبکه ی خود، یا مبادله ی آن با افرادی که ممکن است برای آنها مناسب باشد پشت سر بگذارید. امروزه در سر تا سر دنیا کمپانی های زیادی وجود دارند که می توانند به شما در برطرف کردن این مشکل کمک کنند.

مزایای ثانویه فروش لوازم  شبکه

امروزه اکثر کسب و کار ها متعهد هستند تا در شرایطی کار کنند که برای محیط زیست مضر و خطرناک نباشد. خرید و فروش لوازم  شبکه ی استفاده شده می تواند تا حد بسیار زیادی برای این مسئله مفید باشد، و علاوه بر آن، می تواند جنبه ای مثبت و تبلیغاتی برای کسب و کار شما با عنوان حامی محیط زیست داشته باشد.

مقاله پیشنهادی: تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی یک شبکه

امروزه طبق آمار به دست آمده، کشور های درحال توسعه و کشور های پیشرفته 85 درصد از لوازم الکترونیکی خود را دور می اندازند که این امر می تواند باعث ورود مواد شیمیایی و سمی به محیط زیست شود.

این میزان زباله ی الکترونیکی بیش از 70 درصد از زباله های سمی موجود در محیط زیست را به وجود می آورد، درحالی که کل زباله های الکترونیکی در طبیعت کمتر از 20 درصد می باشند. دلیل آن این است که این تجهیزات از فلزات سنگین، سیلیکون و مواد شیمیایی ساخته شده اند.

با فروش لوازم  شبکه ی خود، شما می توانید آنها را از ورود به طبیعت و مسموم کردن آن جلوگیری کرده، و در نهایت از ورود مواد سمی آن به آب و غذایی که مصرف می کنیم و هوایی که تنفس می کنیم جلوگیری کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *