تجهیزات شبکه

رک های دیواری عمودی و مزایای آنها

رک های دیواری عمودی

رک های دیواری عمودی

اگر چه رک های دیواری معمولی که در بازار قرار دارد برای دیتا سنتر ها به صورت عالی کار می کنند، اما زمان های زیادی وجود دارد که فضای کافی برای این رک ها وجود ندارد. این دقیقا موقعی است که رک های دیواری عمودی وارد عمل می شوند.

رک های دیواری عمودی به کسب و کار ها و دفاتر این امکان را می دهند تا تجهیزات و سخت افزار های خود، به خصوص تجهیزات شبکه نظیر سرور ها (server)، سوییچ (switch) ها و دیگر آیتم ها را به صورت کاملا ایمن، و بدون اشغال کردن فضای زیاد در آن قرار دهند. قابلیت نصب این رک ها بر روی دیوار بزرگترین تفاوت رک های دیواری و رک ایستاده می باشد و رک های دیواری معمولا بر روی همه ی دیوار ها قابل نصب می باشند.

در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا اطلاعات بیشتری درباره مزایای رک های دیواری عمودی در اختیار شما قرار دهیم و شما را با این رک ها که مناسب فضا های کوچک هستند بیشتر آشنا کنیم. مزایای این رک ها شامل موارد زیر می باشند:

رک های دیواری عمودی ایمن هستند

نگه داشتن تجهیزات به صورت ایمن یک امر مهم می باشد و این رک ها این کار را به خوبی انجام می دهند. درب اصلی که بر روی این رک ها قرار دارد دارای یک قفل قوی می باشد که باعث می شود افراد متفرقه از دسترسی به آن نا امید شوند و در عین حال، به شما و افرادی که کلید این قفل را داشته باشند این امکان را می دهد تا به راحتی به محتویات آن دسترسی داشته باشید.

دارای قدرت و استحکام کافی هستند

هنگام نصب این رک ها، آنها به صورت کاملا ایمن و محکم بر روی جای خود روی دیوار قرار می گیرند. این امر به شما اطمینان می دهد تا مطمئن شوید که این رک ها می توانند به صورت کاملا ایمن وسایل کامپیوتری شما را نگهداری کنند. این رک ها توانایی این را دارند تا وزن 150 پوند (برابر با 68 کیلوگرم) را تحمل کنند که برای نگهداری تجهیزات کاملا کافی می باشند. همچنین ریل های رک تنظیم شونده ای که در آن قرار دارد به شما این امکان را می دهد تا به راحتی این تجهیزات را وارد یا از آن خارج کنید.

دارای جریان هوای مناسب هستند

خنک نگهداشتن تجهیزات شبکه یک امر مهم می باشد، و رک های دیواری عمودی نیز با رعایت اهمیت همین موضوع ساخته شده اند. درب اصلی این رک ها مانند کف آن دارای محفظه می باشد. همچنین در صورتی که فکر می کنید این محفظه ها تهویه لازم را فراهم نکرده و قصد دارید تا تجهیزاتی در این رک ها قرار دهید که ممکن است دمای زیادی تولید کند، می توانید یک فن تهویه هوای رک نیز تهیه کرده و روی آن قرار دهید.

این رک ها مناسب چه مکان هایی می باشد؟

این رک ها می توانند برای نگهداری تجهیزات کامپیوتری تقریبا در هر جایی مناسب باشند. در اینجا می توانید لیستی از مکان هایی که این رک ها بیشتر استفاده می شوند را مشاهده کنید:

  • اماکن عمومی – اگر مکان کار شما در یک مکان عمومی مانند یک فروشگاه یا یک مغازه در مرکز شهر قرار دارد، در این صورت نگهداشتن تجهیزات شما در یک مکان ایمن و مطمئن امری واجب می باشد.
  • دیتاسنتر – حتی دیتاسنتر ها نیز گاه ممکن است دچار کمبود فضا شوند. در این صورت استفاده از این رک ها می تواند فضای بیشتری برای شما ایجاد کند و لوازمی که لازم است تا از سر راه برداشته شوند را در خود جای دهند.
  • استفاده خانگی- قرار دادن تجهیزات کامپیوتری در یک رک های دیواری عمودی می تواند یک راه عالی و مطمئن به منظور تمیز و منظم نگه داشتن میز شما و حفظ فضای بیشتر باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *